Novinky

F1: Velká cena Bahrajnu – Honda těsně pod pódiem!

Jak rozpačitě působila Scuderia Toro Rosso v Melbourne, tak naopak zazářila v Bahrajnu – Pierre Gasly po parádním výkonu dojel do cíle jako čtvrtý! K dobrému umístění sice pomohlo, že z Red Bull Racing nedojelo ani jedno auto, ale i tak jde o parádní výsledek. Už v kvalifikaci si vyjel páté místo a v průběhu závodu se víceméně stále pohyboval mezi 4. a 6. místem, byť nakonec se značnou ztrátou na nejrychlejší trojici. Pro Hondu je to nejlepší výsledek v F1 od návratu v roce 2015!

Špatně si nevedl ani Brendon Hartley, jenž startoval 11. a během záodu se (kromě zastávek v boxech) pohyboval kolem 10. místa, tedy na bodech, ale těsně po startu se účastnil strkanice, za kterou si vysloužil desetisekundovou penalizaci, která jej nakonec odsunula mimo bodované pozice na 13. místě. Dvanáct bodů za čtvrté míto tak dostalo STR rázem na 6. místo v Poháru konstrutérů a Gasly je mezi jezdci osmý. Mimochodem – oba McLareny dostaly od vítěze závodu Vettela kolo a dojeli na 7. a 8. místě.

10 komentářů: „F1: Velká cena Bahrajnu – Honda těsně pod pódiem!

• Najlepsie bolo ze naskok pred magnusenom sme neustale zvysovali. Thats promising.

• honda asi zamakala na spotrebe aj ked na konci pretekov Magnussen dobehol gaslyho a stiahol 10s…ale to mohlo byt aj pneumatikami .

• špatna tabulka… chybicka se vloudila 🙂 …naskok sa zvascil na 12s…