Toyota a Volkswagen uzavřely strategické partnerství!

Přestože je Toyota největší samostatnou automobilkou na světě, v poslední době často spojuje síly s konkurencí – s BMW vyvinula sporťák a pracuje na vodíkových systémech, od Mazdy zase převzala kompletně celý model, s PSA spolupracuje v oblasti miniaut i dodávek a teď se navíc kamarádí i s Volkswagenem. Sice nejde přímo o Toyotu ani VW, ale faktem je, že oba automobiloví giganti spojili své síly v oblasti užitkových automobilů.

Společnost Hino Motors, což je výrobce užitkových vozidel, patřící Toyotě, podepsala v Tokiu dohodu o strategickém partnerství s firmou Volkswagen Truck & Bus GmbH, věnující se obdobnému byznysu v rámci koncernu VW. Hino a Volkswagen chtějí spolupracovat zejména v oblasti vývoje hybridních systémů pro nákladní vozy, ale i při vývoji dieselových motorů, nových systémů konektivity a autonomního řízení.

Firmy si od toho slibují snížení nákladů na vývoj minimálně na polovinu, přitom ale nijak zásadně nebudou dotčeny prodejní zájmy obou značek. Hino prodává 70 % svých vozidel v Japonsku a zbytek na dalších asijských trzích, přičemž se začíná rozvíjet byznys v Severní Americe a Africe, zatímco Volkswagen působí prostřednictvím Scanie zejména v Evropě (a částečně i v Asii), zatímco firmy MAN Truck a Bus Company prodávají vozy v Evropě, Africe, Blízkém východě, Jižní Americe.