Honda Civic Type R zajela traťový rekord v Magny-Cours

Poté, co se aktuální desátá generace CTR stala nejrychlejší předokolkou na Severní smyčce Nürburgringu se nyní začíná rozjíždět projekt Type R Challenge s cílem zajet rekordy pro produkční vozy s poháněnou přední nápravou i na dalších slavných okruzích. Jako první přišla na řadu francouzská trať Magny-Cours, do níž se zakousl Civic Type R, řízený Estebanem Guerrierim. A jak to dopadlo?

Honda Civic Type R dosavadní čas 2:06,4 překonal o 4,9 sekundy a je tedy nejrychlejší, jenže jej nevzal žádnému z konkurentů, dosavadním rekordmanem bylo CTR minulé generace. 🙂 Nejrychlejším konkurentem je Peugeot 308 GTi s časem 2 minuty a 07,4 s, zatímco Ford Focus RS s pohonem všech kol byl ještě o tři desetinky pomalejší.

“To nejlepší na CTR je, že ti dává důvěru. Reaguje velmi pohotově a dává dobrou zpětnou vazbu. Lidé říkají, že je Civic Type R ultimátní výkonný hot-hatch a my dnes zjistili, že tomu tak opravdu je. Auto posouvá hranice toho, co je u auta s pohonem předních kol možné. Skvělé je i to, že na okruhu lze jet v režimu +R a pak přepnout na komfort a jet domů”, řekl o autě Guerrieri, jenž se soutěžní verzí vozu jezdí letos v šampionátu WTCR.

2 thoughts on “Honda Civic Type R zajela traťový rekord v Magny-Cours

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *