Acura na Pikes Peaku: NSX, TLX, ale i RDX!

Acura je v posledních letech velmi aktivní v motorsportu a mezi akce, kterých se pravidelně účastní, je PPIHC (Pikes Peak International Hill Climb), nebo-li závod do vrchu, konaný v červnu na hoře Pikes Peak v Coloradu. Nebude chybět ani letos a přiveze hned čtyři závodní exempláře.

Aktuální novinka značky, SUV RDX bude startovat v Exhibition Class. Oproti sérii bude jeho interiér odlehčen a motor 2.0 VTEC Turbo dostane větší mezichladič a turbo, takže bude disponovat výkonem 355 koní a točivým momentem 447 Nm. Malinko byl předělán také software čtyřkolky Super Handling All Wheel Drive (SH-AWD) a auto je vybaveno závodními brzdami Brembo a 19″ kovaná kola HRE.

Do Exhibition Class míří i Acura TLX A-Spec s motorem V6 3.5 Turbo o výkonu 500 koní, se samosvorem, vylepšenou aerodynamikou a přepracovaným podvozkem.

V Open Class bude startovat závodní TLX GT se šestiválcem 3.5 biturbo, používaný v Pirelli World Challenge Series, upravenými převodovými poměry a pro potřeby jízdy do vrchu modifikovaným podvozkem.

A konečně ve třídě Time Attack 1 pojde NSX, vybavená novými turbodmychadly a upraveným softwarem pro motor i zbytek hybridního pohonu. NSX dostane také větší křídlo a přední splitter.