Novinky

F1 2019 Bahrajn: Honda těsně pod pódiem

Formule 1 má za sebou druhý letošní závod, jenž byl pro oba týmy Hondy trošku problematický. Max Verstappen si v kvalifikaci vyjel (já vím, že jsem nenažraný 😉 ) pátý čas. Jeho týmový kolega však byl až třináctý a stěžuje si na nestabilní a nepředvídatelné šasi Red Bullu. Béčkový tým Toro Rosso startoval z 12 (Albon) a 15. místa (Kvyjat).

Verstappen se v závodě nikam nepropracoval, na konečné čtvrté místo se dostal díky Vettelově chybě, Gasly si zazávodil trošku víc a v kombinaci s odstoupením aut před ním (včetně velkohubého Renaultu, jehož obě auta skončila kvůli motoru 🙂 ) dokončil na osmém místě. Díky deváté příčce v cíli si první body připsal i Albon z Toro Rosso.

Tři jezdci na bodech, to nakonec není zase tak špatný výsledek, ale Red Bull by měl na tom šásku zamakat, ať to Hondě nekazí. 😉 Kvyjat dojel mimochodem dvanáctý se ztrátou jednoho kola.

O víkendu se mimochodem jel také první závod MS silničních motocyklů a v MotoGP vyhrál se suverénním 10s (v průběhu závodu byl jeden čas dokonce 12sekundový) náskokem Marc Marquez s Hondou. Jeho nový stájový kolega si na nový stroj asi ještě zvyká, skončil až dvanáctý, tedy na stejné pozici, kde se kvalifikoval.