Honda Civic Type R FK8: 405 koní od Team Dynamics

Výrobce kol a také závodní stáj Team Dynamics je s Hondou ve Velké Británii spjata už řadu let – ve spolupráci s tamním zastoupením Hondy vznikl tovární tým pro britský šampionát cestovních vozů BTCC, jenž získal již několikrát titul série.

Team Dynamics mimo to čas od času vytvoří i nějaký extra projekt, jako třeba rekordní sekačku Mean Mower. Nyní připravil na první pohled docela nenápadný Civic Type R FK8. Auto stojí na lehkých 19″ kolech Pro-Race vlastní výroby, obouvá pneumatiky Dunlop DZ03G, standardní pružiny byly nahrazeny řadou Eibach Pro a brzdová soustava dostala pancéřované brzdové hadice Goodridge.

Především ale trošku narostl výkon. 😀 Díky změnám sání, výfuku, mezichladiče, katalyzátoru a map ECU se zvýšilo stádo pod kapotou o čtvrtinu – CTR teď dává výkon 405 koní a točivý moment 500 Nm. Asi to bude chtít opatrnou práci s plynem, ale určitě to pojede jako protržené. 😉

Team Dynamics bohužel neplánuje tuto sadu prodávat případným zájemcům, jedná se pouze o showcar. Pokud plánujete FK8 vytunit, musíte se poptat jinde…

10 komentářů: „Honda Civic Type R FK8: 405 koní od Team Dynamics

 • 5.6.2019 (12:09)
  Trvalý odkaz

  FK8 okrem benzínu rád pojedá aj pneumatiky. Nieže by ten apetít bol neúmerný. On závisí od toho, ako divo na tom človek jazdí. Vie to byť celkom pokojný baranček s odpovedajúcou veľmi milou spotrebou (benzínu a /alebo pneumatík). Viem si predstaviť, aký apetít hlavne pneumatík môže mať stádo týchto koní, keď im človek šľahne bičom po zadku…

 • 5.6.2019 (17:25)
  Trvalý odkaz

  ? prý na první pohled nenápadný Civic type R. Civic je všechno, jenom ne nenápadný ? Jinak samozřejmě mazec na předokolku a 500 Nm ! To bych rád vyzkoušel na okruhu. Civic je prostě na tuning velice cool car.

  • 6.6.2019 (8:04)
   Trvalý odkaz

   Nenápadný samozřejmě na poměry CTR 😀

 • 5.6.2019 (17:49)
  Trvalý odkaz

  Taky jsem si všiml, že team dynamics závodil na Masarykově okruhu CA před 3 týdny jako jediný zástupce hondy ve třídě myslím LCR nebo tak nějak. Byl to červený type R a srandovní bylo to, že jim upadla ta černá mřížka vzadu na nárazníku vpravo a tak ji v boxech sundali a za chvíli jim vlála ta druhá ? Jezdili co jsem tam byl na osmé pozici… Každopádně super 12ti hodinovka a Brno je luxusní okruh!

  • 6.6.2019 (8:05)
   Trvalý odkaz

   TCR Europe nebo jaká série?

   • 6.6.2019 (9:48)
    Trvalý odkaz

    V Brně se jela Hankook 12 hours, tajpár byl od Synchro Motorsport a jel v kategorii A3. Jak se TCR regulace liší od A3 netuším, kromě toho, že v A3 můžou jezdit i atmosféry.

 • 5.6.2019 (18:09)
  Trvalý odkaz

  Dnes teda perlím ? nevím jestli jsem to někde už nepsal. Jezdí se série super formula, tj. Honda a Toyota formule a závody jsou na YouTube! Dost dobrý závody.

  • 6.6.2019 (8:05)
   Trvalý odkaz

   V tom se vůbec neorientuju. 🙁

   • 6.6.2019 (14:59)
    Trvalý odkaz

    🙂 Tak začni. Jestli tě už nebaví nudná F1. Tohle jsou závody a dokonce i pár jmen tam budeš znát. Mě se to zdá mnohem lepší než F1 a i když mám možnost sledovat F1 tak tohle má každý na youtube live a zdarma.

Komentáře nejsou povoleny.