Nissan e-NV200 jako elektrický zmrzlinářský vůz

Také je vám v posledních dnech trošku vedro? Tak to by se hodilo něco cool 😉 , třeba tahle proměna elektrické dodávky Nissan e-NV200 ve zmrzlinářský vůz. Na jeho vzniku se společně s automobilkou podílel výrobce zmrzliny Mackies of Scotland, což by mělo být zárukou kvality, ale jak už to v takových případech bývá, jedná se pouze o koncept na téma možností elektrifikace v rámci dne Clean Air Day, jenž připadl na 20. června.

Bohužel proto chybí tak zásadní informace, jako kolik druhů zmrzliny a v jakém množství dodávka převeze. Jak daleko, to už by taková záhada být neměla, protože je to standardní e-NV200 a zmrzlinářská výbava není krmena z akumulátorů auta, ale využívá recyklovanou zásobárnu energie Nissan Energy Roam, tvořenou Li-Ion akumulátory prvních elektrických aut značky.

Mackies of Scotland se chlubí, že na své farmě využívá solární i větrnou energii, rozvoz zmrzliny ale zajišťují auta s dieselovými motory, takže troška té ekologie by určitě neškodila. Nemusely by to být přímo BEV, ale třeba jen nějaký hybrid. 🙂