/ Honda e bude mít pokročilou konektivitu /

Současný infotainment vozů Honda bývá v testech asi nejčastěji kritizovanou oblastí. Změní to konečně chystaná elektrická Honda e? Podrobnosti v následující tiskové zprávě, jedná se o další z řady ochutnávek, předcházejících zářijovému představení produkčního modelu.

HONDA E: POKROČILÉ MOŽNOSTI KONEKTIVITY PRO MODERNÍ ŽIVOTNÍ STYL

· Díky modernímu stylu interiéru působí kabina pohodlným a uklidňujícím dojmem  

· Digitální přístrojová deska rozprostírající se po celé šířce vozu s pěti displeji nastavuje nový standard pokročilé možnosti konektivity 

· „Osobní asistent Honda“ je vybaven umělou inteligencí a umožňuje ovládání hlasem

· S aplikací Honda pro chytré telefony mohou majitelé zůstat v klidu připojeni ke svému vozu 

· Digitální klíč umožňuje snadné ovládání zabezpečení vozu na dálku

Nový vůz Honda e se vyznačuje intuitivními a pokročilými možnostmi konektivity v moderní kabině, která do segmentu kompaktních elektromobilů vnáší nový standard. Karoserie nového městského elektromobilu společnosti Honda se vyznačuje jednoduchým a čistým stylem. Doplňuje ji interiér, který s použitím jemných, moderních materiálů, vytváří uklidňující prostředí.

Informační a zábavní systém prostřednictvím sofistikovaných technologii, snadného a důmyslného ovládání umožňuje bezproblémové začlenění vozu do moderního životního stylu svého majitele. Ať už vůz jede, parkuje nebo se dobíjí, řidič i cestující si mohou vychutnat stejnou úroveň konektivity a pohodlí díky komplexním službám, které jsou přístupné prostřednictvím nové generace digitální přístrojové desky, která je protažena na celou šířku vozu.

„Naším cílem u vozu Honda e bylo, aby jednoduchý styl karoserie pokračoval i uvnitř. Celková atmosféra interiéru v kombinaci s výjimečným pohodlím za použití osvědčených materiálů, jako je dřevo a dekorativní tkaniny, připomíná moderní obývací pokoj,“ vysvětluje hlavní vedoucí projektu Honda e, pan Kohei Hitomi. „V tomto moderním, uklidňujícím prostředí mohou cestující bez problémů využívat pokročilé technologie, jako je kamerový systém zrcátek a duální dotykový displej, které jsou velmi sofistikované, ale velmi snadno se používají.

Digitální přístrojová deska po celé šířce vozu

Digitální přístrojová deska po celé šířce vozu Honda e byla navržena s důrazem na bezproblémové používání propojených aplikací a služeb. Pět úhledně začleněných barevných obrazovek s vysokým rozlišením společně zabírá celou šířku interiéru vozu. Displeje systému bočních kamerových zrcátek jsou umístěny ergonomicky na obou koncích přístrojové desky, aby řidič měl přirozený pocit pohledu, zatímco displej systému středového kamerového zrcátka přenáší obraz ze zadní středové kamery a zvětšuje tak zorné pole řidiče.

Sdružený přístrojový displej TFT o velikosti 8,8 palce před řidičem předává řidiči důležité informace o vozu, včetně stavu akumulátoru a nabíjení, zvoleného režimu jízdy a bezpečnostních údajů.

Duální displeje zobrazují informace vedle sebe

Největší plochu digitální přístrojové desky Honda e zabírají dva dotykové LCD displeje o velikosti 12,3 palce. Ty jsou primárně určeny pro informační a zábavní systém a zobrazují celou řadu inteligentních aplikací a služeb. Toto důmyslné, vysoce intuitivní a nastavitelné rozhraní bylo navrženo s důrazem na maximální použitelnost a posouvá vozidlo do sféry, kdy již není pouhým dopravním prostředkem, ale je plně začleněno do moderního životního stylu majitele.

Rozhraní se ovládá podobně jako chytrý telefon a často používané aplikace lze procházet „potažením“ prstu. Obsah lze bez problémů přesouvat mezi oběma displeji a řidič tak může jednoduše využívat požadované informace. Díky této funkci může spolujezdec přetáhnout obsah jako např. navigační pokyny do zorného pole řidiče. A protože duální uspořádání obrazovek umožňuje zobrazit dvě aplikace vedle sebe, řidič i spolujezdec mohou nezávisle na sobě zvolit a používat dvě různé aplikace. Například zatímco řidič sleduje navigační pokyny, spolujezdec může procházet seznam skladeb.

Osobní asistent Honda a konektivita řízená umělou inteligencí

Vzájemně propojené služby a aplikace lze ovládat prostřednictvím osobního asistenta Honda za použití hlasových příkazů. Intuitivní osobní asistent Honda je důmyslná služba řízená umělou inteligencí (AI), která využívá jedinečné kontextuální porozumění s cílem navodit přirozenou konverzaci a zajišťuje přístup k celé řadě služeb online.

Unikátního osobního asistenta Honda uvedete do chodu slovy „OK, Honda“, a položíte otázku nebo vydáte pokyn. Pomocí strojového učení tato technologie časem rozvíjí větší porozumění hlasu dané osoby a na základě toho přichází s přesnějšími reakcemi a odpověďmi.

Komplexní sadu vestavěných aplikací lze doplnit o bezproblémové zrcadlení chytrého telefonu prostřednictvím služeb Apple CarPlay nebo Android Auto. Tyto systémy umožňují uživatelům sledovat sociální média, přehrávat hudbu a používat jiné internetové služby prostřednictvím duálních displejů. Když je vůz zaparkován, včetně dobíjení, cestující mohou také sledovat video obsah a využívat internet na svých vlastních mobilních zařízeních pomocí hotspotu Wi-Fi vozu Honda e.

Aplikace Honda do chytrého telefonu pro vzdálený přístup

I když nebudou zrovna ve voze, majitelé mohou zůstat ke svému elektromobilu Honda e připojeni na dálku prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu. Služba byla od základu přepracována s větším důrazem na pohodlí uživatele a umožňuje snadné zobrazení a ovládání funkcí dobíjení, podrobného stavu vozu, klimatizace, zabezpečení a sledování polohy. Mezi další možnosti konektivity a funkce typické pro elektromobil patří řízení nabíjení akumulátoru a sledování dojezdu, zatímco z mobilního zařízení lze do vozu odeslat údaje o dobíjecí stanici a navigační pokyny.

Vůz Honda e je rovněž přístupný pomocí digitálního klíče a lze jej tak zamykat a odemykat prostřednictvím aplikace. Majitel je pomocí bezpečnostních upozornění informován v případě, kdy se vůz dostane mimo stanovenou geografickou zónu. Nový kompaktní elektromobil společnosti Honda je klíčovou součástí nejnovějšího závazku značky, kdy si vytkla za cíl, že do roku 2025 budou všechny její vozy prodávané v Evropě vybaveny elektrifikovanou technologií. Sériová výroba prvního akumulátorového elektromobilu pro evropský trh, který byl představen v prototypové podobě na ženevském autosalonu v roce 2019, bude zahájena v průběhu tohoto roku.

O vůz již projevilo zájem 36 000 zákazníků.

3 komentáře

 • Stewee

  Honda sa prebrala z dlhoročnej kómy? Do nového „e“ nadrbú zázračnú techniku, ale žeby do Civica či CRV (poslednej generácie) nadrbali to, aby sa aspoň vyrovnali konkurencii, tak to ani zaboha! Rádio v Civicu 10G je jedna hanba (rovnako aj CRV)!!! Najlacnejší Android z Aliexpresu!!!

  • Skyline

   V čem konkrétně je to „hanba“? Mě jen přišlo radio v CR-V dost mizerné a zklamal hlavně zvuk Premium co je tuším od Lifestyle výš, ale celkově mi uniká, co je na tom špatně…?

  • Japan Cars

   Těžko říct, může se to týkat pouze Hondy e. Já s infotainmentem současné Hondy problém nemám (tedy až na grafický design rozhraní), ale stížnosti na něj čtu co chvíli.

Komentáře jsou uzavřeny.