Nissan Stagea jako GT-R ve verzi kombi

Kombi Nissan Stagea je v Japonsku docela kultovní, entuziasty vyhledávaná záležitost. Jistě zejména díky tomu, že se do něj montoval mimo jiné i řadový šestiválec 2,6 l twin-turbo (RB26DETT) ze Skylinů GT-R a jako takové je často cílem různých úprav. Vloni jsme tu měli jeden exemplář ve stylu Nissanu GT-R (R34) a jak vidno, popularity stagey se neomezuje jen na JDM.

Jeden majitel Nissanu Stagea z Ruska se rozhodl udělat z něj model GT-R R35 Wagon, je však také možné, že v tomto stavu už kombi dovezl z Japonska, informací k fotkám bohužel moc není. Každopádně výchozí kombi má pod kapotou sice jen 2,5litrový řadový šestiválec z nižších verzí (a automatickou převodovku), ale po úpravách dává slušných 280 koní. Kompletně přepracovaná příď ve stylu R35 ke zbytku auta dobře ladí a doplňuje jí povedený spodní bodykit a velká kola s tmavým lakem, která ladí se zakouřenými zadními svítilnami.

Béžovo-černý interiér je vybaven sportovními sedadly Recaro a hliníkovou hlavicí voliče převodovky. Jak už jsem zmínil, podrobnější informace nejsou k dispozici, majitel však nyní auto se 150 tisíci kilometry na počítadle prodává za 1,1 milionu rublů, tedy přibližně 400 tisíc korun.

2 komentáře: „Nissan Stagea jako GT-R ve verzi kombi

Komentáře nejsou povoleny.