Suzuki: nový mild-hybrid pro Swift Sport, Vitaru a S-Cross

Automobilka Suzuki oznámila, že v březnu příštího roku na ženevském autosalonu představí nový hybridní systém, který budou využívat tři důležité modely v nabídce značky – Vitara, S-Cross, ale také hot-hatch Swift Sport. Bude se jednat o 48V mild-hybrid, jenž pomůže snížit spotřebu o 15 % a emise o 20 % oproti benzinovému motoru 1.4 BoosterJet, který nahradí.

Osmačtyřicetivoltové systémy představují nejlevnější řešení v oblasti hybridních systémů, jde vlastně pouze o posílený systém startování vozidla, kdy je klasický akumulátor nahrazen o něco větší Li-Ion sestavou a startér má současně funkci generátoru (ISG), takže se jeho prostřednictvím dobíjí baterie nebo vypomáhá spalovacímu motoru při akceleraci. Systém současné zvládá dodávat energii 12V elektrické síti automobilu.

Nový ISG od Suzuki pomůže zmíněným modelům zejména v nízkých otáčkách, při 2000/min disponuje 173 Nm točivého momentu, což řidič rozhodně pocítí. Navíc při dobrém nabití akumulátorů bude krátkodobě schopen jízdy pouze na elektřinu a to při rychlosti do 16 km/h. Nejlepší na novém systému je ale jeho váha – tohle vše dostaneme výměnou za handicap „méně než 15 kg“, což je zanedbatelná hmotnost.