Do dražby jde vzácná Toyota 2000GT, je skvostná!

Toyota 2000GT je bezkonkurenčně nejdražší japonský veterán. Nejen že je to krásné auto, inspirované Jaguarem E-Type, svůj vliv hraje i fakt, že i vedle Porsche 911 nebo zmíněného Jagu bylo kupé dost drahé. Nemluvě o malém množství vyrobených exemplářů – Japonci jich postavili jen 351 a tenhle kousek z roku 1967 je jeden z pouhých 62 kusů s levostranným řízením, které byly oficiálně dovezeny do USA. Je vůbec zázrak, že je někdo ochotný se ho zbavit, ale ať už jsou motivy jakékoli, nového majitele bude tento sporťák hledat 1. května na aukci RM Sothebys Elkhart Collection.

Kupé je ve vynikajícím stavu díky renovaci u firmy Maine Line Exotics (provedena v roce 2006), má původní lak Solar Red, obložení palubní desky palisandrovým dřevem (dodával výrobce klavírů Yamaha), mahagonový volant a hlavici řadicí páky a černá, kůží čalouněná sedadla. Řadový dvoulitrový šestiválec s rozvodem DOHC a hlavou Yamaha má výkon 152 koní a je zkombinován s pětistupňovým manuálem a diferenciálem se zvýšenou svorností. Jako první japonské auto mělo 2000GT také kotoučové brzdy a coilover odpružení na všech kolech.

Předpokládá se, že se cena v aukci bude pohybovat mezi 700-850 tisíci dolary, ale může to být i víc… Takže zase nic pro nás, ale prohlédněte si alespoň tuhle skvělou fotogalerii. 😉

1 komentář: „Do dražby jde vzácná Toyota 2000GT, je skvostná!

  • 28.2.2020 (17:13)
    Permalink

    to je hodne masakralni… mt za sebou vyhru v euromilionech, tak se pro to vydam.

Komentáře nejsou povoleny.