Wald Century: další úprava nejluxusnější Toyoty světa

Toyota představila novou generaci superluxusní limuzíny Century už v polovině roku 2018 a s výjimkou postesknutí, že auto přišlo o dvanáctiválec, asi není co mu vyčítat – koneckonců pokud chcete skutečnou alternativu Rolls-Royceu, jinou možnost v rámci japonských značek nemáte. A předpokládám, že nikoho ani nenapadlo, že by snad chtěl na takovém autě nějaké tuningové úpravy. Jenže šéfa Toyoty Akia Toyodu to napadlo a nechal si vyrobit Century GRMN, která už má své následovníky.

Letos v lednu ukázala svou inspiraci Toyodovým speciálem tuningová firma TOM´s Racing a nyní se přidává také Wald International. Ta je známá poměrně radikálním stylingem, proto příjemně překvapí vytříbenost paketu Wald Executive Line UWG60.

Nejvýraznějším prvkem jsou kola s turbínovým designem o průměru 21 palců, která jsou hodně povedená. Pak si asi všimnete matného černého laku, který nemusí padnout do oka každému a decentního lipu předního nárazníku. Na ten opticky navazují nástavce prahů a také spoiler zadního nárazníku. Posledním stylingovým prvkem je minikřidélko na víku kufru.

Úprava Wald Century je zatím pouze teaser, auto by mělo být kompletně představeno někdy později, tak uvidíme, jestli se firma pustila i do dalších modifikací včetně interiéru. Ale vzhledem k tomu, že na fotce z profilu pózuje se záclonkou na zadním bočním okně, předpokládám, že se ladilo i v kabině. Wald ale neupravuje pohonné jednotky, takže v případě hybridního V8 5.0 s 381 k a 510 Nm s elektromotorem s parametry 224 k a 300 Nm zcela jistě zůstane vše při starém, tedy na celkových 431 koních.