Lexus LC a LC Convertible: nový bodykit TRD. DOPLNĚNO!

Tovární specialista Toyoty na sportovní příslušenství TRD představil 23. června v Japonsku doplňky pro luxusně-sportovní kupé a kabriolet Lexus LC. V nabídce je přední lip a nástavce blatníků, aerodynamické kryty zpětných zrcátek a difuzor zadního nárazníku. U víka kufru si lze vybírat mezi decentním spoilerem na odtrhové hraně a výrazným, vpravdě tuningovým křídlem.

Asi nejzajímavější jsou aerodynamické nástavce ochranných oblouků, které možné vypadají trochu zvláštně, ale měly by omezit víření vzduchu v kabině kabrioletu, samozřejmě na úkor pasažérů vzadu, kteří se tam beztak nejspíš nevejdou ani bez tohoto dílu. 😉 Všechny tyto doplňky jsou v černém provedení (obloky budou zjevně existovat i v barvě karoserie) a vyrobili je z materiálu CFRP (plast vyztužený karbonovými vlákny).

K této sadě lze přikoupit některá ze tří typů kovaných kol o velikosti 21″ nebo aktivní zkrutné stabilizátory pro obě nápravy.

DOPLNĚNO: Nyní jsou k dispozici nové fotografie (tedy přesněji řešeno počítačové fotomontáže) a došlo také k dalšímu upřesnění specifikací sady. Novou informací je, že spodní bodykit snížil světlou výšku auta vpředu o 30 mm, vzadu o 25 mm a po stranách o 20 mm, což zlepší aerodynamické vlastnosti karoserie, zejména pak vztlakové síly. Nástavec ochranných oblouků by neměl mít příliš velký vliv na samotné víření vzduchu, ale spíš na potlačení jím způsobovaného hluku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *