Mitsubishi Eclipse Cross 2021: radikální změna vzhledu a plug-in

Mitsubishi představilo modernizovanou verzi crossoveru Eclipse Cross pro rok 2021. Jak už naznačovaly teaserové a špionážní fotky, auto má kompletně přepracovanou zadní partii. Zmizelo kontroverzní dělené okno, čemuž se musel přizpůsobit i zbytek zádě, jenž dostal nové svítilny, zadní dveře, ale i nárazník. Silueta se téměř nezměnila, ale příď má novou verzi Dynamic Shield, která je překvapivě méně dramatická, než ta dosavadní z předchozího faceliftu, ale působí určitě moderněji. Interiér využívá nový dotykový 8″ infotainment s hlavními manuálními ovladači, jinak zůstává beze změn.

Co se techniky týče, zásadní novinkou je dostupnost plug-in hybridní verze z modelu Outlander, parametry nebyly zatím zveřejněny, ale nejspíš budou stejné, což by mělo zajistit kompaktnímu autu velmi slušnou dynamiku. V originále má totiž spalovací motor 2,4 l výkon 135 koní a pomáhají mu dva elektromotory s 82 a 95 k, což přináší celkový systémový výkon 224 koní. Vylepšena byla však i přeplňovaná patnáctistovka – nové turbo by mělo mít menší lag.

Do konce roku bude auto v prodeji v Japonsku, Austrálii, Novém Zélandu a v prvním čtvrtletí 2021 také v Severní Americe. Správně – o Evropě se nemluví, takže zřejmě zákulisní informace i ukončení prodeje SUV byly pravdivé… 🙁