Novinky

F1 2020 Bahrajn: double pro Red Bull

Už dlouho formule 1 nezažila takové drama, jako při GP Bahrajnu 2020. V prvním kole jsme zažili takové deja vu z Nürburgringu 1976, kdy v ohnivé výhni skončil Niki Lauda – tentokrát v plamenech skončil Grosjean, jenž rozpůlil svůj Haas o svodidla, naštěstí bez vážnějších zdravotních následků. Později jsme viděli Strollův Racing Point koly vzhůru a v závěru závodu ještě spektakulární explozi motoru Mercedes v racingpointu Péreze.

Jinak to ale byl dost nudný závod, tedy pokud jde o souboje o stupně vítězů. Max sice na Hama moc neztrácel, ale ani neměl na to, aby jej ohrozil, takže si mohl dovolit tři zastávky v boxech a zisk nejrychlejšího kola závodu a i tak dojel druhý. Díky Pérezovu ohňostroji jej na pódiu doplnil Alex Albon a na body dosáhl i Pierre Gasly z Alpha Tauri, jenž dojel šestý. Kvyjat byl za nějakou strkanici penalizován a skončil jedenáctý.