Novinky

F1 2020 Abu Dhabi: Honda zakončila sezonu vítězstvím!

Pilot stáje Red Bull Max Verstappen před sebe nikoho nepustil a proměnil pole position v drtivé vítězství v posledním závodě sezony. Verstappen naložil pilotům Mercedesu v poměrně nudném závodě při stejné strategii(!) přes 16, respektive skoro 19 sekund. Jeden z mála dobrých výkonů letos předvedl i Alex Albon, jenž dojel z pátého místa na roštu čtvrtý se ztrátou pouze 1,5 s na Hamiltona a s drtivým 40s náskokem na pátého Norrise.

Zlepšující se formu druhého týmu Hondy potvrdil i Pierre Gasly z Alpha Tauri, jenž předvedl několik pěkných předjíždění a do cíle dojel z desáté pozice sedmý. Ve svém posledním závodě v F1 se ze sedmého místa na startu propadl jeho týmový kolega Kvyjat na 11. příčku.

Red Bull Honda skončil druhý v poháru konstruktérů, Max obsadil třetí místo v poháru jezdců, Albonovi patří (až 7. místo, Gasly je celkově 10. a Kvyjat 14. Alpha Tauri skončila v týmech sedmá.

– Sergio PérezRacing Point 8

5 komentářů: „F1 2020 Abu Dhabi: Honda zakončila sezonu vítězstvím!

• Spíše bych napsal Verstappen s Hondou za zády vyhrál poslední závod sezony. 🙂

• Trvám na té Hondě. 😉 Pokud by nebyl výkon, mohl by se Max stavět třeba na hlavu. 🙂

• To je samozřejmě pravda. Hondě se motor hodně povedl má výkon i spolehlivost. Škoda, že pojedou už jenom rok. Za mě velká škoda. Myslím, že roli dodavatele zvládají skvěle. Ono kdyby RB a AŤ za motory adekvátně platili tak by možná vedení automobilky nebylo nucené stáhnout se z f1. Kecy o elektrifikaci a že f1 není správnou eko cestou nebo platformou jsou dost mimo. Tento sice složitý motor je přece top hybrid takže tam budoucnost je. Kdyby se nenechali zlanařit McLarenem a neplatili královsky Fernanda tak mohli dost “ušetřit”. A co si budeme povídat, RB skončil druhý a to přináší prachy takže si můžou dovolit koupit alespoň motor bez toho aby to cvakala Honda.

• Skvělý výkon na závěr sezóny, 2x škoda bouračky v minulém závodě, mohlo to být ve velkém stylu. Jsem zvědav na příští sezónu.

• Taky se těším na next season a jsem zvědav na Yúkiho v AT. A s ním spojená spekulace ohledně dalšího dodávání motorů Hondy RedBulu. No uvidíme, každopádně bylo letos až na pár vyloženě nudných závodů na co koukat.