Nissan Rogue (X-Trail): třetí recall během půl roku

Nissan představil novou generaci kompaktního SUV Rogue/X-Trail vloni v červnu ve verzi pro americký trh a v průběhu podzimu byl tamtéž spuštěn prodej. Evropské zákazníky ale automobilka asi moc nepotěšila oznámením, že v této části světa bude nabízen Nissan X-Trail až od roku 2022. Jenže to vypadá, že nemusíme litovat, alespoň půjde už o dobře odladěný model. V Americe totiž rogue trápí dětské nemoci – a není jich zrovna málo. Když se objevila první, nepřikládal jsem tomu pozornost, ani u druhé, ale už třetí svolávací akce během cca 6 měsíců prodeje, to už si zaslouží trochu té publicity. 😉 Co tedy novinku Nissanu trápí?

Začalo to v březnu ničím menším, než poplachem kvůli riziku požáru u 2146 aut. Ty mohly mít špatně upevněnou hadici palivového potrubí, což mohlo vést k úniku benzinu nebo k úplnému rozpojení a v konečném důsledku způsobit požár. Pak se objevil problém s maticemi kol. Programovací chyba v továrně Smyrna v Tennessee způsobila, že některé x-traily dostaly špatné matice, vyrobené pro sedan Maxima. Ta má rovnou dosedací plochu namísto kónické, přičemž záměna mohla způsobit vibrace a nadměrné opotřebení pneumatik. Nissan neuvedl počet dotčených vozů, ale k záměně došlo u 12 % z dvoudenní produkce.

Nejnověji tu máme trabl s brzdami. Mexický dodavatel třmenů ADVICS nenamontoval do některých zadních komponentů pouzdro, chránící těsnící o-kroužek. Ten se kvůli tomu může uvolnit a zdeformovat, což může vést k úniku brzdové kapaliny. Tak snad to Nissan rychle od/doladí a evropská verze bude šlapat jako japonské hodinky. 😉