Toyota GR86: verze pro Ameriku se představuje

Po Japonsku uvádí Toyota druhou generaci novodobého sportovního kupé 86 (s novým označením GR 86) také na severoamerický trh, jenž bude společně s japonským jediný, kde se bude prodávat společně se Subaru BRZ. Auto je identické (tedy až na typické americké oranžové pozičky) s tím japonským, takže to spíš než cokoli jiného berte jako možnost podívat se na GR 86 na dalších fotkách. 😉 Je však zajímavé, že na všech snímcích pózuje s decentním ducktailem na víku kufru, těžko soudit, zda jej dostane standardně nebo se prostě jen ja fotografované auto pčipletlo něco z katalogu doplňků. 😉 Mimochodem – BRZ takové křidélko v katalogu příslušenství (zatím) nemá… Také po stránce techniky je GR 86 shodné – tentokrát s americkou specifikaci Subaru BRZ (a tedy o něco slabší, než varianta pro Japonsko). Točivý moment vrcholí hodnotou 250 Nm již při 3700 otáčkách, takže to asi po otáčkách bažící bestie nebude, maximum výkonu 231 koní bude k dispozici při 7000/min.

Pokud můžeme Toyotě věřit, i přes téměř stejný vzhled a naprosto stejnou techniku bude mít GR 86 jinak odladěný motormanagement (a možná i podvozek), s cílem působit sportovnějším dojmem, než BRZ. Ačkoli je to v USA dost neobvyklé, Toyota se pochlubila i s dynamickými schopnostmi amerického GR 86. Zrychlení 0-60 mph (0-96 km/h) se mezigeneračně zlepšilo ze 7 s na 6,1 s v případě manuálu a z 8 na 6,6 s u 6AT. Cena zatím nebyla zveřejněna a není známo ani datum spuštění prodeje, ale lze očekávat, že k němu dojde někdy v průběhu podzimu. Už teď se ví, že každý majitel dostane k autu roční členství v National Auto Sport Association (NASA), umožňující zúčastnit se některých okruhových akcí zdarma nebo za snížené startovné.

Jak určitě víte, GR 86 se bude prodávat s určitým zpožděním i v Evropě, specifikace naší verze ale zatím nejsou k dispozici.

Jeden myslel na “Toyota GR86: verze pro Ameriku se představuje

  • 6. 6. 2021 (17:00)
    Trvalý odkaz

    Co furt máte s tím krouťákem, zrychlení a hlad po otáčkách dělá hlavně křivka výkonu.

Komentáře nejsou povoleny.