Novinky

Super GT Suzuka 2021: konečně úspěch Nissanu

Pokud trochu sledujete japonské vytrvalostní závody Super GT, pak víte, že v něm soupeří značky Honda, Toyota (respektive Lexus) a Nissan. Ale posledně jmenovanému výrobci se v posledních letech vůbec nedaří. Naposledy vyhrál šampionát v roce 2015 a i když to bylo v sezoně 2017 hodně těsné, od té doby počítají týmy Nissanu spíše jen ojedinělá vítězství v závodech, než útok na titul. Letos to popravdě řečeno nevypadá jinak. V prvním závodě drtivě zvítězily supry, pak se dvakrát radovaly týmy s NSX, ale na domácí trati Hondy v Suzuce došlo k něčemu nevídanému.

Asi tušíte, že Nissan GT-R vyhrál, konkrétně stáj NISMO #23 ve složení Matsuda/Quintarelli. Jenže vpravdě epické je, že jej na pódiu doplnily další dvě posádky Nissanů GT-R – #3 B-Max Racing s piloty Hirate/Chiyo a #24 Kondo Racing s jezdci Takaboshi/Sasaki. A to je událost, hodná zmínky. Jedná se o totiž o první „podium lockout“ v podání Nissanu od roku 2014! Na kompletní obsazení pódiových míst tedy Nissan čekal dlouhých sedm let! Samozřejmě (naneštěstí) nejde o velký návrat GT-R, ale jen o zajímavou shodu okolností. Po zoufalých výsledcích v prvních třech závodech neměly nissany téměř žádný balast a výkonový handicap motoru nebyl na technické Suzuce tak znát, GT-R naopak využila svůj dobrý přítlak v zatáčkovitých pasážích. Takže ve zbytku sezony se nejspíš už podobným způsobem prosadit nedokáže, ale pro Nissan určitě i tak půjde o velkou vzpruhu. Gratulace!

※Cloudy/Dry(Weather/Course)

PoNoMachineDriverLapsBest LapDiff.(km/h)TireSW
123MOTUL AUTECH GT-R
NISSAN GT-R NISMO GT500
Tsugio Matsuda
Ronnie Quintarelli
521’50.8071:50’23.702MI4
23CRAFTSPORTS MOTUL GT-R
Kohei Hirate
Katsumasa Chiyo
521’50.48511.362MI26
324Realize corporation ADVAN GT-R
Mitsunori Takaboshi
Daiki Sasaki
521’50.83020.127YH
41STANLEY NSX-GT
Honda NSX-GT
Naoki Yamamoto
Tadasuke Makino
521’52.00725.214BS64
536au TOM’S GR Supra
TOYOTA GR Supra GT500
Yuhi Sekiguchi
Sho Tsuboi
521’51.87126.208BS52
612CALSONIC IMPUL GT-R
Kazuki Hiramine
Nobuharu Matsushita
521’51.13745.076BS6
717Astemo NSX-GT
Koudai Tsukakoshi
Bertrand Baguette
521’51.34345.527BS52
838ZENT CERUMO GR Supra
Yuji Tachikawa
Hiroaki Ishiura
521’51.04146.485BS16
916Red Bull MOTUL MUGEN NSX-GT
Ukyo Sasahara
Toshiki Oyu
521’50.20447.175DL16
1037KeePer TOM’S GR Supra
Ryo Hirakawa
Sena Sakaguchi
521’51.64248.180BS54
118ARTA NSX-GT
Tomoki Nojiri
Nirei Fukuzumi
521’51.46650.825BS26
1214ENEOS X PRIME GR Supra
Kazuya Oshima
Kenta Yamashita
521’51.79954.806BS70
1319WedsSport ADVAN GR Supra
Yuji Kunimoto
Ritomo Miyata
521’51.8911’02.023YH40
1439DENSO KOBELCO SARD GR Supra
Heikki Kovalainen
Yuichi Nakayama
521’51.5031’06.541BS28