SEMA 2021: třikrát Honda Civic Si – dva závoďáky a originální doplňky

Autosalon v Los Angeles nebude jedinou významnou automobilovou výstavou, konanou koncem letošního roku v Americe. Brány návštěvníkům otevře i aftermarketový festival SEMA a tam samozřejmě nemůže chybět Honda. Letos se pochlubí trojicí sedanů Civic Si, z nichž jeden je skutečný závoďák, jeden experimentální závoďák a společnost jim bude dělat sériové Si s továrním příslušenstvím od HPD (Honda Performance Development) a Honda Genuine Accessories.

HPD Civic Si Race Car Prototype je, jak název prozrazuje, předprodukčním exemplářem závodního auta, postaveného podle regulí SRO TC Americas. Ta bude HPD dodávat zájemcům z řad privátních týmů, závodících v rámci této organizace. Interiér má homologovaný rám a další požadovanou racingovou výbavu, jako třeba skořepiny, pásy a volant OMP. Motor je víceméně sériový, byly provedeny jen lehké modifikace a přidán velký chladič a výfuk Borla/HPD. Převodovka dostala zesílený čtvrtý stupeň, na přední nápravě je namontován mechanický samosvor Cusco/HPD. Podvozek dostal pružiny Eibach a tlumiče Bilstein, stavitelné zavěšení, kola Momo a brzdy Wilwood se šestipístkovými třmeny vpředu a dvoupístky vzadu. Určitě zkoukněte to video níže, je super. 🙂

Auto označené Team Honda Research West Civic Si Race Car je volnočasovou aktivitou zaměstnanců R&D Hondy a zahrnuje úpravu map Hondata, sportovní chladič oleje, větší chladič, sportovní sání, titanový výfuk, modifikované zpřevodování a brzdy Paragon. Karbonová kapota a víko kufru dodal Seibon, křídlo pochází od APR performance, splitter a výdechy v kapotě zase od Power Stream Industries. Tento vůz lidé z Hondy vyzkouší v ostrém nasazení příští měsíc při známém závodě 25 Hours of Thunderhill.

Na sériovém oranžovém Civicu Si můžeme vidět doplňky, které se zanedlouho objeví v nabídce originálního příslušenství.