Suzuki Jimny: přestavba na nekompromisní off-road made in Europe

Suzuki Jimny vždy dokázalo nadchnout schopnostmi v terénu a současná generace na tom není jinak, jak ukazují četná videa na internetu. Ale může dobře posloužit i jako základ pro zajímavé terénní úpravy, jak ukazuje kreace německé firmy Delta4x4 a švýcarského Avus Auto. Základem je kit, umožňující na vůz namontovat portálové nápravy a výrazně tak zvýšit jeho světlou výšku.

Portálové nápravy nejsou umístěny v ose kola, ale výše a síla motoru se na ně přenáší prostřednictvím systému převodů (viz foto v galerii). Díky nim (a osmnáctipalcovým kolům s off-roadovým obutím BFGoodrich All-Terrain o rozměru 265/60 má jimny světlost 400 mm, což mu v kombinaci s minimálními převisy a krátkým rozvorem umožní projet i opravdu náročný terén. Ta jsou ukryta pod vytaženými blatníky, které jsou součástí bodykitu s prahovými nášlapy, terénním nárazníkem (s navijákem) a spoustou dalších volitelných prvků, jako je šnorchl sání, ochranné mřížky světlometů, přídavné reflektory PIAA, střešní nosič se zahrádkou, stanem atakdále. Možnosti individualizace jsou tedy u tohoto projektu opravdu široké.

Součástí úpravy jsou také nové stavitelné tlumiče s dálkově ovládanými externími rezervoáry, disponujícími oproti sérii o 40 mm delším zdvihem. Auto lze osadit také závěrkami předního a zadního diferenciálu. Základní verze úpravy přijde na 56 tisíc euro, tedy o něco více, než stojí (v Německu) u dealera nové jimny (21 915 euro). Ale v případě kompletně vybavené verze se může vyšplhat až na 65 tisíc euro. Největší problém ale bude sehnat auto, které by se dalo upravit, čekací lhůty jsou stále extrémně dlouhé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *