Mazda vyvíjí nový imageový lak! Soul Red už je out?

Vozy Mazda už několik let lákají nejen na povedený design karoserie, ale značku jsme si spojili i s nádherným vícevrstvým rudým lakem Soul Red Crystal Metallic, jenž je dost možná nejhezčí červená barva, jaká se dnes na auta dává. Docela by mě zajímalo, jaký má podíl na celkových prodejích, ale je pravdou, že design hirošimských vozů od roku 2012 ještě umocňuje a zákazníky neodrazují ani její problematické (a tedy drahé) opravy. Oblíbená je také šedá Machine Grey z roku 2016, ale v tomto odstínu má spoustu pěkných variací i konkurence.

Nicméně teď Mazda pracuje na nové barvě, která by se měla stát novým „signature“ lakem, charakteristickým pro tato auta v příštím období. A měla by být dost odlišná. Červená je sice perfektní, ale podíl těchto barev na celém automobilovém trhu je jen cca 5 procent a Mazda by chtěla zaujmout i jiným odstínem.

Designér Mazdy Jo Stenuit v rozhovoru pro ChasingCars prozradil, že se teď zajímají o modrou a zelenou, ale zatím se nerozhodli (což může, ale nemusí být pravda 😉 ), avšak je jisté, že nepůjde o zářivou barvu ve stylu Soul Red, ale o tlumenou, ty totiž preferují evropští i američtí zákazníci. Pokud bych si měl tipnout, sázím na modrou, ta má celosvětově podíl cca 7 procent, zatímco zelená pouze 1 procento. Ale nebojte se, Soul Red z portfolia nezmizí, jen se teď bude v oficiálních materiálech propagovat barva jiná. 🙂