Toyota GR86 bude mít v Americe vlastní závodní sérii

Toyota má v Americe v plánu ještě posílit sportovní ambice kupé GR86. Od příštího roku tam odstartuje značkový pohár GR Cup, v němž budou soupeřit identická auta s jen (unifikovanými) závodními úpravami. V plánu je 14 podniků, které se budou konat na sedmi okruzích napříč Spojenými státy. Okruhové speciály bude vyrábět TRD ve své továrně v Mooresville v Severní Karolíně, Toyota si zatím neodvažuje tipovat, jak velký o vozy bude zájem.

Je poměrně překvapivé, že se v Americe chystá GR Cup až na příští rok, v Japonsku funguje značkový pohár pro 86/GR86/BRZ už devět let, letos se pojede pět podniků a účastníci jsou rozděleni na třídy Professional pro závodníky a Clubman pro amatéry. A přestože se Toyota chlubí, že americký GR Cup bude představovat „dostupné závodění“, oproti japonské specifikaci půjde o výrazně více modifikovaná auta.

Americká Toyota GR86 GR Cup dostane zablokovaný motormanagement Bosch, výfuk Borla, palivovou nádrž na 22 galonů, šestistupňovou sekvenci SADEV, brzdy Alcon, stavitelné tlumiče JRI a tlumičové rozpěry Gazoo. Dále je připraven bodykit Gazoo, sedadla, pásy a další bezpečnostní výbava od OMP a ochranná klec. Cena auta ani odhadované náklady na sezonu nejsou zatím známy, ale už se ví, že si ti nejúspěšnější rozdělí ceny a prémie v celkové výši 1 milion dolarů. Zatím nic nenaznačuje tomu, že by GR Cup byl v Americe dostupný i pro Subaru BRZ.