/ Mazda vyvíjí vlastní full-hybrid. Dostane ho CX-5. /

Mazda se v souvislosti se začátkem fiskálního roku 2024 pochlubila s elektrifikačními plány, sahajícími až ke konci tohoto desetiletí. Já vím, že nechcete slyšet nic o elektromobilech, ale na ně samozřejmě také dojde. 😉 Začneme ale něčím příjemnějším – Mazdě už asi došlo, že prodejem aut s licencovanými hybridními systémy od Toyoty moc nezbohatne a (trošku se zpožděním) vyvíjí vlastní full-hybridní systém. Premiéru bude mít v nové generaci SUV modelu CX-5… ale nevíme kdy. 😀

Nejspíš to ještě chvíli potrvá, protože ve druhé polovině roku 2024 bude představena americká Mazda CX-50 s full-hybridem, převzatým ale ještě od Toyoty.

Tak – připraveni na ta BEV? 😉 Mazda plánuje založit elektrickou divizi Electrification Business Division (zkráceně e-Mazda) a první skutečně moderní elektromobil postavený na v současnosti vyvíjené platformě pro elektromobily bude představen v roce 2027. Kromě toho bude paralelně pokračovat elektrický byznys Mazdy v Číně, hirošimská značka opět převezme čínskou techniku a sedan EZ-6 časem doplní ještě čtyři další elektroauta.