/ Nissan GT-R: tohle o něm ještě nevíte /

Supersportovní kupé Nissan GT-R se možná už příští rok přestane prodávat a pak nastane dlouhé čekání na elektrické GT-R, ale i po šestnácti letech se o autě dá dovědět něco nového. Počátkem tohoto týdne automobilka přišla s docela zajímavou informací, týkající se… laků pro Nissan GT-R, respektive už i Nissanů Skyline GT-R.

Vzhledem k tomu, že se předpokládalo, že se majitelé budou účastnit srazů sportovních a upravených aut a komunita v Japonsku (a nejen tam) ožívá v noci, laky pro Nissan GT-R byly vyvíjeny (jako u jediných vozů značky Nissan) tak, aby auto vypadalo dobře na „automobilových výstavách“ pod pouličním osvětlením. To je cool, ne? 😉 Asi není třeba dodávat, že o výstavu na těchto akcích primárně nešlo. 😉 Zmiňovány jsou v souvislosti s tím primárně kultovní barvy Midnight Purple a Bayside Blue, ale nejspíš nebyly jediné.

Koneckonců lak Bayside Blue, použitý poprvé u Skyline GT-R R34, byl pojmenován po tokijské silnici Bayshore Route, která se stala v devadesátých letech ikonou nočních pouličních závodů. Což je samozřejmě jen shoda náhod. 🙂