/ Toyota, Mazda a Subaru společně vyvíjí nové spalovací motory! /

Dneska se nejčastěji dozvídáme, kdo má jaký nový elektromobil nebo kdo jaký nový elektromobil chystá, takže tohle je opravdu příjemná změna! Automobilka Toyota a dvě značky z její sféry vlivu, Subaru a Mazda, oznámily na společné tiskové konferenci, že společnými silami vyvíjí nové generace spalovacích motorů.

Nebude to však tak, že všichni pracují na stejném typu pohonné jednotky. Toyota vyvíjí řadové čtyřválce, Mazda rotační motory a Subaru zase boxery, přičemž všichni zúčastnění navzájem sdílejí své znalosti a zkušenosti, přičemž patrně budou některé pohonné jednotky navzájem poskytovány. Společně se také vyvíjí elektrické komponenty hybridních systémů.

Toyota se pochlubila, že pracuje na čtyřválcích o objemu 1,5 a 2,0 l, Mazda zase na jedno- a dvourotorovém wankelu, přičemž poznamenala, že „aktuálně rotační motory fungují jako generátory“, což lze chápat tak, že by se to mohlo vbrzku změnit. 😉 Subaru se pochlubilo novým full-hybridem na bázi dvoulitrového boxeru v novém crosstreku. Všechny nově vyvíjené motory budou kompatibilní s různými uhlíkově neutrálními palivy – kapalným vodíkem, biopalivem a syntetickým palivem.

1 komentář

  • Milanmid

    Kupuji jen Japonskou kvalitu momentalě Mazda CX 60 nepodporují Evropské podprůměrné automobilky

Komentáře jsou uzavřeny.