/ Mazda Iconic SP bude Cosmo Sport? Nové informace o sporťáku. /

Koncept Mazda Iconic SP byl hvězdou loňské Japan Mobility Show a původně se mělo za to, že jde jen o teaser designu nové MX-5. Jenže ať už tím hirošimská automobilka sledovala cokoli, reakce byly tak pozitivní, že dospěla k rozhodnutí sportovní kupé na jeho bázi vyrobit! Sice to bylo řečeno nepřímo, ale tak, aby to všichni pochopili. 😉 Osvěžit si tuto informaci můžete v odkazu níže:

A teď tu máme o projektu Mazda Iconic SP nějaké nové neoficiální informace. Skutečně půjde o auto s plug-in hybridním pohonem, kde bude rotační motor plnit roli generátoru – jako u Mazdy MX-30 R-EV. S tímto crossoverem toho ale bude mít společného víc. Elektřinu pro sporťák bude vyrábět dvojice jeho wankelů, z nichž inženýři vytvořili dvourotorový motor. Patentové nákresy ukazují, že bude umístěn podélně (MX-30 ho má napříč) za přední nápravou kupé a budou tvořit jeden blok s elektromotorem. Další pak zase prozrazují, že sporťák bude mít „mrkačky“(!), které vyvolaly u konceptu také dost pozornosti.

Toto řešení pohonu samozřejmě ochudí posádku o charakteristický zvuk wankelu, ale to už dneska umí dobře pořešit audiosystém. 😉 V Japonsku se navíc šušká, že v případě produkční kupé Mazda Iconic SP nepůjde o pokračovatele řady RX, nové kupé by totiž mohlo coby pionýr nové éry rotačních motorů oprášit označení Cosmo (Sport).