/ Toyota GR GT3: video z testů ve Spa /

Pamatujete ještě na koncept závodního speciálu Toyota GR GT3 z roku 2022? Představen byl sice jako Toyota, ale nedlouho po premiéře se to markeťákům rozleželo v hlavě a padlo rozhodnutí, že auto nakonec připadne Lexusu. A prémiová značka Toyoty dostane jeho prostřednictvím jak okruhový závodní speciál kategorie FIA GT3, tak produkční silniční model!

Vzhledem k tomu, že Toyota GR GT3 má nahradit nepříliš konkurenceschopný závoďák Lexus RC F GT3, je téměř jisté, že silniční verze tohoto okruhového speciálu bude tím avizovaným sportovním kupé, které převezme v portfoliu současně roli modelů RC a LC. Obojí, tedy debut závodní i silniční verze je plánován na rok 2026, což je ještě poměrně dlouhá doba na pečlivé ladění každé drobnosti.

A proč o tom teď vlastně mluvím? Na netu se objevilo video z prvních testů Toyoty GR GT3 na evropské půdě, premiéru si závoďák odbyl na belgickém okruhu Spa-Francorchamps. V něm se můžete pokochat v první řadě pořádně hutným zvukem (zřejmě) přeplňovaného osmiválce. Tak si ho dejte. 😉