/ Nissan přestal investovat do vývoje spalovacích motorů. /

Musím říct, že pondělí 3. 6. je opravdu hodně depresivní den. Dnes vyšlo najevo, že Toyota a Mazda fixlovaly při certifikacích některých svých aut a teď si to ještě vylepšíme jobovkou o Nissanu. Zatímco Toyota, Mazda a Subaru před pár dny oznámily spolupráci s cílem udržet benzinové motory naživu i v éře uhlíkově neutrálních paliv, Nissan jde definitivně naprosto opačným směrem. Já vím, že jsme to všichni tušili, ale nikdy není konec, dokud není konec…

Vysoký manažer Nissanu pro region AMIEO (Afrika, Blízký východ, Indie, Evropa a Oceánie) François Bailly řekl v rozhovoru pro australský Drive, že budoucnost automobilky je v elektromobilech a už „neinvestují do nové techniky pro spalovací motory“. To sice neznamená, že by motory s vnitřním spalováním skončily ze dne na den, ty stávající budou moci sloužit ještě řadu let, Nissan se bude přizpůsobovat jednotlivým regionům (například v části Afriky se předpisy naopak uvolnily) a určitě nejsou vyloučeny lehké modernizace, ale s nějakou adaptací na biopaliva nebo vodík už počítat nemůžeme.

To ale neplatí o hybridní technice, systém e-Power se bude ještě vyvíjet s cílem dostat na trh generátor s tepelnou účinností 50 % (Toyota a Honda jsou dnes na 41 %). Hybridy e-Power budou u Nissanu mostem mezi ICE a BEV a jejich úkolem bude zákazníkům usnadnit přechod k plné elektromobilitě. Takže příští Nissan Z bude hybrid? Nebo už také elektromobil?

3 komentáře

  • Optimisto 😁 Už teď je sranda, že Nismo je pouze s AT, takže kdo vi, co bude příště. Prostě s tím, že by to byl zábavný sporťák už se spíš nepočítá …

  • Příští Z nebude vůbec:-) I když to jméno má slušný zvuk, takže by z toho mohla být nějaká obluda jak tesla Y nebo něco takového. Jmenuje se to jen o pismenko jinak, tak bych se toho nebál.

Komentáře jsou uzavřeny.