/ Honda Prelude se ukázala v červené /

Určitě je vám známo, že se příští rok vrátí ikonický sportovní model Honda Prelude. Prototyp kompaktního kupé byl představen vloni na Japan Mobility Show a od té doby nám postupně přibývají do mozaiky jednotlivé dílky. Poslední verze všeho, co o autě zatím víme nebo si myslíme, že víme, najdete pod následujícím odkazem:

Tohle jsou primárně spekulace a zákulisní šuškanda, sama Honda toho o autě moc neprozradila, takže od té doby to jediné, co Honda oficiálně v případě prelude podnikla, byla americká premiéra na autosalonu v Los Angeles. Ta však nepřinesla nic nového, šlo o auto z Tokia. Koncem dubna však byla Honda Prelude vystavena znovu – u příležitosti závodu Indycar na okruhu Long Beach, který už dlouhá léta sponzoruje Acura. No – a něco málo nového tentokrát přinesla.

Je trošku zarážející, že bylo auto ukázáno naprosto bez proma Hondy a americká média ho ignorovala – s výjimkou magazínu Motor Trend, jenž má také jako jediný fotky, které můžete vidět ZDE. Co tedy bylo na exponátu v Long Beach nového?

Popravdě nic převratného, ale každá zpráva o chystaném sportovním hybridu potěší. 😉 Auto se obléklo do červeného laku, jedná se patrně o Rally Red z Civicu Type R a červené jsou i brzdové třmeny s bílým nápisem Prelude. A to je vlastně všechno, ale díky menšímu barevnému kontrastu lépe vyniknou černá 20″ kola a také karbonové doplňky karoserie (střecha, kryty zrcátek, křidélko a spodní bodykit.

Mimochodem – Japonci z bestcar tvrdí, že prelude bude téměř stejně velká jako Toyota GR86 a Subaru BRZ. Nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že to bude větší auto.