/ Nissan GT-R končí (už i) v Americe /

Tak je to tady. Nissan GT-R R35 končí letos na svém nejdůležitějším trhu, tedy v USA. Už nějakou dobu se proslýchalo, že modelový rok 2025 bude poslední a prodej skončí v létě příštího roku, ale nakonec žádný MY2025 nebude a show skončí po dlouhých 17 letech už letos v říjnu, kdy bude ukončena výroba pro Ameriku.

Je možné, že pro Japonsko bude ještě nějaký čas v Točigi montovat, ale asi ne dlouho a už to vlastně ani není moc důležité. S USA se rozloučí dvěma speciálními edicemi Skyline a Takumi. Nissan GT-R Skyline 😀 Edition vychází z výbavy Premium a bude exkluzivně v laky Bayside Blue s modrým interiérem. Nissan GT-R Takumi Edition bude o poznání vymazlenější. Je odvozen od verze T-Spec a vyjede v barvě Midnight Purple, s keramickými brzdami, zlatými kovanými koly Rays, rozšířenými předními blatníky a v motorovém prostoru najdete zlatý VIN štítek.

Nissan GT-R Skyline bude stát 132 985 dolarů, Nissan GT-R Takumi pak 152 985 dolarů, zatím není známo, v jak velké sérii vzniknou. Ale řekl bych, že zejména posledně jmenovaná edice bude časem velmi ceněna a to i přesto, že se gétéerek coby „superauta pro masy“ prodaly mraky, konečné skóre se asi bude pohybovat někde za hranicí 40 tisíc. A teď nás čeká minimálně pětileté čekání na elektrického nástupce…

1 komentář

  • Skyline

    Mě teda zatím nikdo nevolal, tak nevím. Ale Bayside Blue je klasika, i ta midnight purple je super, chtělo by to oba kousky.

Komentáře jsou uzavřeny.