/ Honda N-VAN e: cool kei dodávka na baterky /

Po loňské (před)premiéře elektrické kei dodávky byl v Japonsku nyní oficiálně zahájen prodej vozu Honda N-VAN e:. Ne, ne moment, nezavírejte to. Já vím, jen další blbej elektromobil, ale tohle je fakt milášek. 😉 Však se podívejte sami. V první řadě je to stále ten stejný N-VAN, tedy roztomilá kei krabice. Ve druhé řadě – alespoň co můžu soudit podle fotek – nepřišel o nic ze své praktičnosti, i když úplně nechápu, jak to Honda dokázala.

Také Honda N-VAN e: má totiž po sklopení sedadel zcela rovnou ložnou plochu, která bude důležitá, protože výrobce vidí potenciál auta primárně jako městské rozvážkové dodávky ve firemních flotilách. I proto bude nabízen výhradně v síti Honda Fleet Sales Division, individuální zákazníci musí jít výhradně přes online obchod. Že Honda BEV zatím stále úplně nevěří, ukazuje skutečnost, že N-VAN e: bude k dispozici pouze na operativní leasing, takže značku nebudou trápit x-leté ojetiny.

Elektrická dodávka bude nabízena ve čtyř, dvou a jednomístné konfiguraci a že se počítá i s individualistickými zákazníky, ukazuje top verze FUN s dvoubarevným exteriérem a světlým, béžovým interiérem.

A co tedy ta elektrika? Na japonské kei poměry má N-VAN e: neobvykle velký dojezd – až 245 km, dobíjet lze až 50 kW (DC) a plno bude zhruba za půl hodiny. Výkon je samozřejmě omezen na povinných 64 koní a točivý moment stále neznáme, ale bude se určitě pohybovat někde kolem 200 Nm. Za nejlevnější provedení zákazník zaplatí 2 439 800 jenů, tedy necelých 370 tisíc korun, nejdražší Fun vyjde v přepočtu na zhruba 440 tisíc korun.