/ Nissan má nový žvýkačkový lak. Nabízet se bude jen krátce. /

Pohled do katalogu barev karoserie většiny japonských značek na evropském trhu je dost smutný, ale taková mizérie v Japonsku opravdu není, tam jako by o žádném „cost-cutting“ nikdy ani neslyšeli a zákazníci mohou vybírat z opravdu nepřeberného množství odstínů. A Nissan teď navíc překvapil novinkou. Pro kei modely Nissan Dayz a Nissan Roox představil nový lak s velmi slibným označením Bubblegum Pink, tedy žvýkačková růžová.

No, z dostupných fotek lak moc růžově nepůsobí, je to spíš taková zvláštní červená, ale to není zase tak důležité, navíc některé žvýkačky opravdu připomíná. 🙂 Podstatné však je, že by si výstřední Japonci mohli kombinaci barvy a označení zamilovat, kdoví, třeba se nám právě zrodila nová ikona, něco jako gétéerkové Bayside Blue nebo Midnight Purple. 😉

Aby té žvýkačkovitosti nebylo najednou moc, Nissan ji kombinuje s dalšími dvěma laky Frozen Vanilla Pearl a White Pearl; v Bubblegum Pink tedy můžete mít buď střechu a zrcátka nebo karoserii (bez střechy a zrcátek 🙂 ). A dostupnost barvy bude navíc omezená – nabízet se bude pouze do jara 2025.