/ Honda Prelude: evropská premiéra v Goodwoodu /

Včera bylo oficiálně oznámeno, že se v Evropě bude prodávat produkční verze prototypu gétéčkového kupé Honda Prelude z výstavy Japan Mobility Show 2023. Auto samozřejmě bude k dispozici celosvětově, ale potvrzena je momentálně kromě Japonska právě jen a pouze Evropa. Evropskou premiéru si prototyp v červené barvě odbude už koncem tohoto týdne na britském Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Tak alespoň budou nějaké další fotky přímo z místa.

Je to vlastně to samé auto, které se potichu ukázalo v dubnu v Long Beach, takže nic nového, ale máme díky tomu alespoň opět pár nových fotek (tedy přesněji řečeno 3D renderů) k dobru. 😉 Honda o autě opět nic podrobnějšího neprozradila, takže stále spekulujeme, že k pohonu bude sloužit vylepšený a lehce posílený hybridní systém z civicu a ZR-V. Objevila se ale zajímavá spekulace – svislý LED pásek uprostřed obou nárazníků by podle ní mohl být indikátor nabíjení a prelude by tak možná mohla být dokonce plug-in hybrid.

Popravdě řečeno to není myšlenka úplně mimo, navíc by tak mohlo být auto skutečně předehrou příchodu plně elektrických modelů. Stinnou stránkou věci by však byla značná hmotnost, což je u sportovně laděného auta vždycky nepříjemné. Ale neházejme katanu do rýžového pole…

Zanechte první komentář