/ Nissan Gravite: malé MPV od Renaultu /

Nějak se nám ta auta od Renaultu v portfoliu aliančních japonských partnerů nebezpečně množí. Evropská nabídka Mitsubishi je jimi doslova přecpaná a teď se nám objevilo jedno i u Nissanu. Naštěstí to není u nás, novinka Nissan Gravite obohatí nabídku v Indii. Že vám není žádný odpovídající ⟨⟩ povědomý? Asi ani nemůže, jedná se o model Renault Triber, speciál pro indický trh.

Nissan Gravite je budgetový model, dá se koupit v přepočtu za méně než 130 tisíc korun a od toho se všechno odvíjí, je to prostě auto za pár korun. K pohonu slouží litrový atmosférický tříválec o výkonu 72 k a točivém momentu 96 Nm. K dispozici je s pětistupňovým manuálem nebo robotizovanou převodovkou (brrr, to ještě někdo dělá?). Na délce 3991 mm se poskládá až sedm lidí ve třech řadách, tu zadní ale lze vyjmout, to pak má minivan kufr o objemu 625 l.

Ale co se designu týče, nevypadá zvenku ani uvnitř úplně marně, navíc ho modifikace přídě, zádě, nová kola a laky karoserie odlišují od triberu. A výbava také není špatná, tedy minimálně u top verzí, kterými se samozřejmě Nissan chlubí. Nechybí 8″ infotainment, 7″ přístrojový štít (u vyšších verzí), palubní kamera, audiosystém JBM, ambientní podsvícení, čističku vzduchu, LED světlomety, střešní ližiny, šest airbagů nebo ESP.

Zanechte první komentář