/ Toyota: problémy s twin-turbo V6 pokračují /

Toyota má v Americe docela velký problém – motory V6 o objemu 3,4 l se dvěma turbodmychadly, pohánějící některé velké modely značek Toyota a Lexus, mohou mít výrobní vadu. Některé obráběcí nečistoty nebyly při výrobě z motoru odstraněny, což „by mohlo vést ke katastrofálnímu selhání“. Toyotu to trápí už dva roky – v roce 2024 bylo svoláno do servisů 102 000 exemplářů vozů Toyota Tundra a Lexus LX, nově pak bylo do seznamu přidáno dalších 127 tisíc vozidel, mezi něž přibyl kromě těch zmíněných ještě Lexus GX.

Tento novější recall se přitom týká vylepšených motorů se zesíleným hlavním ložiskem, které už mělo být odolnější proti poškození případnými kovovými zbytky, nehledě na to, že už u nich měla být také aplikována nová metoda odstraňování výrobních nečistot. Toyota všechny potenciálně ohrožené motory kompletně vymění za nové, aktuálně už má hotových 77 tisíc případů. Ty už snad budou naprosto v pořádku.

Zanechte první komentář