Lexus potvrdil výrobu luxusní jachty!

Některé luxusní značky fotí svá auta u luxusních jachet, ty ještě ambicióznější na ně dávají svá loga (zdravím do Stuttgartu 🙂 ), ale největší frajeři si postaví vlastní. 😉 Lexus bude první prémiovou značkou, která bude mít ve svém portfoliu i loď! Potvrdil to Shigeki Tomoyama, výkonný vicepresident Toyoty na yokohamské Japan International Boat Show. Bude zřejmě inspirovaná studií Lexus Sport Yacht, ukázanou vloni na Miami Boat Show a později se ukázala i na Japan International Boat Show, kde nepřekvapivě vyhrála ocenění „Boat of the Year“.

Možná vás překvapí, že stavbu nezajistí firma Toyota Marine, která má v portfoliu celou řadu člunů. Znáte to – byznys luxusních lodí je trošku jinde a divize mateřské automobilky na to nemá potřebné know-how. Realizací projektu tedy bude pověřena americká firma Marquis-Larson z Wisconsinu, která jachtu podle požadavků a představ Lexusu postaví. Detaily, jako jestli bude skutečně zhotovena z CFRP a ne klasicky ze sklolaminátu, zatím nejsou známy, ale jinak by měla mít stejné parametry, jako studie Sport Yacht.

To znamená délku 19,8 m, zázemí až pro 15 hostů, masivní použití kůže, dřeva a skla a v trupu dva motory Lexus V8 5.0, každý o výkonu 450 koní, které lodi zajistí rychlost plavby až 43 uzlů, což je téměř 80 km/h. Prodej by měl být zahájen už ve druhé polovině příštího roku a první zákazníci jachtu dostanou na jaře 2020. U dealera ale myslím můžete zdravit AHOJ už teď. 😉

4 komentáře: „Lexus potvrdil výrobu luxusní jachty!

 • 12. 3. 2018 (8:53)
  Trvalý odkaz

  Naprosto famózní. Já snad začnu víc pracovat. Sice z podobných hračiček je mi bližší Honda Jet (asi že mám blíž letiště než moře 😀 ), ale tohle bych si snad dal i jen tak do garáže a chodil se na to dívat (píšu si „postavit větší garáž“).

  • 12. 3. 2018 (18:34)
   Trvalý odkaz

   Na přehradu bude dobrá 😉
   Ale s tou garáží bude asi trošku problém. 😀

  • 12. 3. 2018 (18:40)
   Trvalý odkaz

   Letadlo a jachta se samozřejmě nevylučují, ale vhodně doplňují. Na to, aby ses dostal co nejrychleji někam na jih, kde kotví Sport Yacht, je HondaJet naprosto ideální.

   • 13. 3. 2018 (9:54)
    Trvalý odkaz

    Jestli pak není ideální za peníze uškudlené na HondaJet koupit sídlo u mariny a nemuset lítat vůbec 🙂

Komentáře nejsou povoleny.