Yamaha vyvinula výkonný elektromotor a nabízí jej dalším značkám

Yamaha má poměrně úspěšnou tradici vývoje a výroby spalovacích motorů a jejich komponentů pro automobilky a vypadá to, že na ni hodlá navázat i v oblasti elektromotorů. Zveřejnila totiž video, v němž ukazuje dyno Alfy Romeo 4C, která má místo přeplňované benzinové osmnáctistovky v zádi zbrusu nový elektromotor Yamaha o výkonu až 270 koní!

Tři ladičky v souvislosti s tím oznámily, že už 3. února oznámily potenciálním zájemcům z řad výrobců automobilů a “dalších typů vozidel”, že jsou připraveny pro ně motor vyrábět a dodávat. Tedy přesněji řečeno motory, protože vznikla celá škála výkonových variant od 48 do 272 koní. Elektromotory tak budou k dispozici pro dopravní prostředky od městských skútrů, přes cesťáky, superbiky, SUV a sportovní modely až třeba po čluny a různé pracovní stroje.

Yamaha slibuje, že je motor lehký, kompaktní a vyrobený z nejkvalitnějších materiálů. Díky této komplexní řadě motorů by se mohla stát významným hráčem na poli elektromobility, jsem zvědavý, jak na to bude reagovat její největší rival Honda…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *