Novinky

F1 2023: Red Bull vítězí po 12 letech i v Austrálii

Další závod F1 hostil dnes Albert Park v Melbourne a mnozí se asi těšili, že vyhraje někdo jiný, než Red Bull, kterému to u protinožců tradičně nejde, naposledy tam vyhrál v roce 2011, což už je fakt dlouhá doba. Jenže Verstappen vyhrál kvalifikaci, což je na okruhu, kde se moc dobře nepředjíždí, docela výhoda. Pérez startoval z boxů, protože už v první části kvalifikace skončil v kačírku. Za Maxem se seřadily dva mercedesy Alonso s Astonem, Sainz s Ferrari a další Aston Strolla. Příjemné bylo 12. místo Tsunody a koneckonců i 15. pro de Vriese.

Závod samotný byl …dlouhý a na tradičně nudnou Austrálii docela bohatý na předjíždění (a také na kolize). Maxovi se nepovedl start a propadl se za mercedesy, ale po deseti kolech byl zpátky ve vedení, to už jsme ale měli za sebou jeden výjezd safety caru a jedno přerušení závodu. Tsunoda v tu chvíli byl na pěkném osmém místě, ale auta za ním prostě byla rychlejší (včetně Péreze), takže spadl na desáté místo. Pak Russelovi shořel motor Mercedes, takže další safety car, naštěstí jen virtuální. V 54. kole přišlo kvůli havárii Magnussena druhé přerušení a po pouhých dvou kolech jsme viděli červené vlajky potřetí. Pérez se nakonec probojoval z předposledního místa na pěkné páté a má také bod za nejrychlejší kolo. Tsunoda po vypadnutí z první desítky nakonec přece jen přinesl první bod pro AlphaTauri.

3 komentáře: „F1 2023: Red Bull vítězí po 12 letech i v Austrálii

• Chybí tam dodat, že ten Tsunodův bod je jen díky penalizace Sainze, který jinak dojel 4., takže mizérie AT pokračuje v nezměněné podobě… S ohledem na to, že v cíli byl až 11. a to i přesto, že před ním vypadla hromada aut (Leclerc, Russell, Gasly, Ocon plus Sainz), tak je to fakt smutné a nechápu, proč s tím něco RB neudělá, tohle je pro ně akorát ostuda. Reálně je AT někde na hranici třetí a poslední čtvrtiny startovního pole, což je na tým, který ještě před 2-4 lety byl schopen dojet na bedně hodně velký deklas.

• Obávám se, že jsi příliš optimistický. AT je podle mě s přehledem druhý nejhorší po Williamsu.

• King: AR je taky bída, ale je tragédie, že zrovna AT spadlo mezi tohle dno, bylo fajn před 4-5 lety vidět tuším Albona prát se o stupně vítězů s RB. Je to o to míň pochopitelné, že jediný rozdíl je v aerodynamice, motor mají jako RB, takže by stačilo auto víc okopčit stylem Astona a mohlo by z toho být zase zajímavý kousek. Smysl dává akorát to, že ten provar jménem AT (myšleno „módní značku“, takto dle stránek spíše progresivní příšernosti pro transky) zavřou a tým F1 prodají.