Novinky

Honda otevře nové muzeum věnované F1

Velká cena Japonska 2024, která začne 5. dubna, nebude jedinou významnou událostí, která na okruhu Suzuka proběhne. Honda letos slaví 60 let od začátku působení v F1 a při té příležitosti otevře v areálu závodního okruhu muzeum Honda RACING Gallery. Bude zaměřeno exkluzivně na formuli 1 a k vidění mají být monoposty a motory, které Honda v minulosti v top disciplíně motorsportu používala. Cílem má být zmapování aktivit v F1 a návštěvníci budou mít možnost „seznámit se s odhodláním zvítězit a dovednostmi, které Honda zdokonalila během závodění“.

Vstup do výstavní haly zajistí „rychlostní tunel“, evokující rozmazané okolí, které vidí piloti F1, hala bude mít výhradně umělé osvětlení, aby bylo možné docílit kýžené atmosféry expozice. Hlavním exponátem ve středu haly bude samozřejmě Honda RA272, s níž Richie Ginther v roce 1965 vyhrál GP Mexika a první a poslední Red Bull, který oficiálně s motorem Honda vyhrál šampionát jezdců, tedy Honda RB16B z roku 2021.

Krom toho budou probíhat i různé tématické výstavy, při premiéře budou moci návštěvníci okruhu Suzuka vidět expozici, zaměřenou na všechny GP Japonska a všechny japonské jezdce v F1, vystaveny budou jejich helmy, ale také závodní speciály Super GT, All Japan Super Formula a Suzuka 8 Hours Endurance Road Race. Honda chce prostě z letošní GP vytěžit maximum. Tak snad Maxovi auto tentokrát sestaví dobře. 😉