Toyota Innova TRD Sportivo: sportovní styling pro minivan

Pojďme se dnes podívat na nefalšovanou asijskou exotiku. Vůz Toyota Innova dost možná ani neznáte – jedná se o kompaktní minivan, vyráběný Toyotou v Indonésii pod různými jmény pro rozvojové trhy, jako je Indie, Vietnam, Thajsko, Malajsie, Kambodža, Myanmar, ale i Jamajka, Egypt, Argentina nebo Ekvádor.

Celým jménem se v Indonésii jmenuje Toyota Kijang Innova a to proto, že je de facto nástupcem modelu Kijang, který vypadá… no, radši si to najděte sami. 😀 Toyota Innova není zrovna pohledné auto a i technika je oldschoolová – má rámovou konstrukci (platforma hiluxu a fortuneru) a k pohonu slouží buď dvoulitrový benzinový motor se 138 koňmi a 190 Nm nebo turbodiesel 2,4 l se 148 k a 360 Nm (342 Nm u manuálu).

A Innova dostala právě speciální edici TRD Sportivo, vzniklá u příležitosti 75. výročí indonéského dne nezávislosti. Ta má nový přední nárazník s naznačeným lipem, chromovanou lištu v masce chladiče, 17″ kola s tmavou povrchovou úpravou a nástavce prahů. Nový je také zadní nárazník, ale styling kit moc nepomohl. 😉 Interiér je zkrášlen imitací dřeva na palubní desce.