Novinky

Toyota a Subaru jsou šampiony Super GT 2021

Letošní ročník japonských vytrvalostních závodů sportovních vozů Super GT je za námi. Poslední závod na Fuji skončil stejně, jako první závod na okruhu Okayama – drtivou dominancí vozů Toyota GR Supra, které tak dokázaly zvrátit pořadí před posledním závodem. Pět aut jedné značky na prvních pěti místech, to se jen tak nevidí, Toyota ještě vylepšila výsledek ze začátku sezony, kdy obsadily první čtyři příčky a šesté místo. A vítěznému týmu au TOM´S se povedlo přeskočit hned dva týmy Hondy a stát se šampionem s pouhým pětibodovým náskokem. Taková malá odplata za sezonu 2020… 😉

O druhé místo se dělí hodným počtem bodů stáje Hondy – ARTA a Kunimitsu a nejlepší stáj Nissanu – Team Impul, skočila až šestá. Takže teď už se můžeme pomalu těšit na sezonu 2022. Toyota ještě před posledním závodem oznámila, že pro příští rok opustí filozofii aerodynamiky s nízkým odporem, která přinášela dost nevyrovnané výsledky, je ovšem otázkou, jestli to bude platit i teď, po zisku titulu. Nissan zase nasadí speciál s designem sportovního kupé Z, takže vše zase může dopadnout úplně jinak. 😉

Šampionem nižší kategorie je Subaru, tým R&D Sport vyhrálo se speciálem BRZ GT300 s desetibodovým náskokem před Kondo Racing (Nissan GT-R Nismo GT300), třetí skončil tým ĹM Corsa s Toyotou Supra a čtvrtý Max Racing se stejným vozem. Páté místo obsadila stáj ARTA s Hondou NSX.