Novinky

Mitsubishi L200: Ralliart vyhrál hned první závod v nové éře

Mitsubishi letos na jaře oznámilo, že se jeho motorsportová divize Ralliart vrací do rallye a představila první novodobý soutěžák – pick-up Triton/L200 třídy FIA Group T1, jenž vyvinul Ralliart ve spolupráci s thajským týmem TMR (Team Mitsubishi Ralliart). Jako závodní debut pro dvojici pick-upů byl zvolen závod Asian Cross Country Rally (AXCR) 2022, jenž po šesti dnech rychlostních zkoušek minulou neděli skončil.

A debut to byl vynikající. Mitsubishi Triton AXCR získal s posádkou Chayapon Yotha/Peerapong Sombutwong nejen vítězství ve třídě, ale i celkový triumf s časem 8 hodin, 22 minut a 42 sekund, týmoví kolegové dojeli na pátém místě. Pro Ralliart to byl důležitý impuls a má v plánu se pod vedením Hiroshiho Masuoky, 21násobným účastníkem a dvojnásobným vítězem rallye Dakar, na závodní tratě vrátit v příštím roce.