Nissan: sportovní modely Z a GT-R v Evropě asi skončí

Nissan by měl koncem tohoto měsíce zveřejnit plán, jak v následujících třech letech sníží náklady o 2,8 miliardy dolarů ročně a vzhledem k tomu, že se do budoucna zaměří pouze na USA, Čínu a Japonsko, je samozřejmé, že nejvíce se bude škrtat v ostatních regionech – a to bohužel včetně Evropy. Agentura Reuters zjistila, že dříve avizovaný důraz na SUV a crossovery (a užitková vozidla, převzatá od Renaultu) bude mít poměrně zničující vliv na všechny ostatní modely. Tedy ne, že by se to nedalo očekávat, ale byl jsem v tomto ohledu asi zbytečně velký optimista.

Zatím to sice není oficiální, ale měli bychom se prý rozloučit s pick-upem Navara, ale také s oběma sportovními modely 370Z a GT-R. A z toho logicky vyplývá, že se k nám nepodívá ani nová generace 400Z. Celá nabídka bude založena na modelech Qashqai, Juke, X-Trail a doplněna o elektromobily Leaf a Ariya. Budeme rádi, jestli v portfoliu vydrží micra…

1 komentář: „Nissan: sportovní modely Z a GT-R v Evropě asi skončí

  • 25.5.2020 (9:51)
    Permalink

    dle me se kazda automobilka na evropu vykasle… mozna koncern ne, ale vsechny neevropsky jo… dyt je to peklo tu neco prodavat.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *