Toyota Supra: jediný japonský finalista NACTOY 2020

V Číně získala titul Auta roku Mazda3, v Evropě má teoretickou šanci Toyota Corolla a v anketě Severoamerické auto roku 2020 (NACTOY) může také uspět japonské auto. Z pěti nominací se však do finálové skupiny dostal pouze jediný vůz. A to zrovna ten, o jehož japonskosti lze s úspěchem pochybovat – Toyota Supra. 😉 Co nadělat, sice to není japonec, ale dobré auto bezpochyby ano…

V kategorii Car of the Year byly nominovány Mazda3, Subaru Legacy a Toyota Supra, spolu s modely Porsche 911, Polestar 1, BMW 3, Cadillac CT5, Mercedes-Benz A, Hyundai Sonata, Volkswagen Arteon, Kia Soul a Chevrolet Corvette. Do finále postupuje mimo supry ještě Chevrolet Corvette a Hyundai Sonata.

V kategorii Utility of the Year se vybíralo mezi Subaru Outback a Hondou Passport, společně s vozy Audi E-Tron, Cadillac XT6, Lincoln Corsair, Volvo V60 Cross Country, Chevrolet Blazer, Ford Escape, Ford Explorer, Hyundai Palisade, Kia Telluride a Lincoln Aviator. V tomto případě však do finále postupuje posledně jmenovaná trojice.